Vítej na mém blogu

Březen 2010

Luštěla- 15-tiny + TEXT písně

14. března 2010 v 11:42 | *->nOLy<-** |  SoNgS

LuŠtěLa - Patnáctiny text

Každé ráno musím denně vstávati,
ve škole pak pozor stále dávati,
víte přeci učení je mučení,
kdopak to z vás ocení?

Není to zas pro mě velká námaha,
ve škole mi občas štěstí pomáhá,
tak to přece chodí denně vážení,
kdopak to z vás ocení?

Patnáctiny,
už se blíží konečně,
oslavím je společně
se svou partou ze školy.
Patnáctiny,
jak občanku dostanu,
holčičkou být přestanu,
nebudu mít úkoly.

Nejsem šprtka, nejsem ani Ámoska,
jsem jen prima holka, dobrá kámoška,
jsem třeštidlo, snílek, milí vážení,
kdopak to z vás ocení?

Neměla jsem zatím žádného kluka,
občas mi mé srdce proto popuká,
víte přece láska, to je mučení,
kdopak to z vás ocení?

Patnáctiny,
už se blíží konečně,
oslavím je společně
se svou partou ze školy.
patnáctiny,
Jak občanku dostanu,
holčičkou být přestanu,
na slečnu se přeškolím.

Vyrazím si večer na diskotéku,
chodívá tam spousta primových kluků,
probudím je jistě z jejich mlčení,
kdopak to z vás ocení?

Udělám si možná taky maturu,
vypravím se sama někam na túru,
nemusí to být zas velké pocení,
kdopak to z vás ocení?

Patnáctiny,
už se blíží konečně,
oslavím je společně
se svou partou ze školy.
Patnáctiny,
jak občanku dostanu,
holčičkou být přestanu,
kluků zblázním několik.

Patnáctiny,
už se blíží konečně,
oslavím je společně
se svou partou ze školy.
Patnáctiny,
jak občanku dostanu,
holčičkou být přestanu,
holčičkou být přestanu.

Eminem and LiL Wayne- Drop The World

7. března 2010 v 12:07 | *->nOLy<-** |  Eminem

Lil Wayne a Eminem, spojení, o kterém loni snila spousta lidí se letos stalo realitou. Definitivně to potvrdilo apokalyptycké video Drop The World z Wezzyho desky Rebirth...


Bum a je to tu. Videoklip na megahit "Drop The World" měl mít premiéru až 11. března, ale my si ho díky síle internetu prohlédneme už dneska. Lil Wayne má svojí desku "Rebirth" venku měsíc a zatím se jí prodalo asi 360 tisíc kusů.

Teď si nicméně můžeme pustit "jeden z deseti" klipů, ve kterých se ještě má Lil Wayne, v krátkém čase před nástupem do vězení objevit. Ve vší úctě, ale zbytek klipů (hostovačky) dnešní věci nesahají ani po kolena a tak se naše pozornost přirozeně otáčí na masák "Drop The World". V tom se povedlo profláklému režísérovi, kterému v občance stojí Chris Robinson navodit opravdovou, apokalyptickou atmosféru.

Spolupráce Eminema s rapery "nové generace" vlastně začala ve skladbě "Forever", kde se objevil kromě dvou výše zmiňovaných ještě Kanye West a Drake. Ta ovšem patřila k soundtracku k dokumentárnímu filmu "More Than a Game" a její verze obsahujíci sloky Lil Wayne a Drakea byla téměř dva roky stará. S třetím singlem z Wezzyho rockové desky jsme se tedy dočkali opravdové spolupráce Eminem+Wayne a dopadla nad míru dobře. Kdo by měl zájem, tak může sledovat i záběry z natáčení, o kterých jsem vám něco málo nastínil už včera. Ještě připomenu, že hudební produkci zaštítili Hit-Boy & Chase N' Cashe.

Dj Mad Skill a H16.. ROZHOVOR

7. března 2010 v 11:58 Hip-Hop&Rap
Dj Mad Skill a H16, hned několik jmen pohromadě, která jsme se rozhodli krátce vyzpovídat. Proč zrovna německý Dj žijící v Čechách a slovenská partička? Protože právě tito společně nedávno ...


HHS: Jak probíhají práce na tvém producentském debutu? Album bylo avizované na začátek listopadu, takže se nabízí otázka, kdy tedy můžeme čekat jednu z největších událostí této zimy?
Mad Skill: Museli jsme přesunout album na únor 2010, protože před Vánoci vychází několik dalších alb od různých dalších artists, kteří mají být na mém albu, takže dělali spíš na svých věcech. Já jsem měl taky dost práce mimo své album - nahrávání s Embassy, grafika kolem Skoopu a tak.

HHS: Hosty na album sis vybíral sám nebo ti s výběrem pomáhal i Skoop?
MS: Od té doby, co jsem v Praze, tak jsem přišel do nového světa bez jediných znalostí o hudbě/hip hopové scéně u vás. Když jsem byl v Německu a již pracoval pro Skoop, věděl jsem samozřejmě něco o Kontrafakt, Daře Rolins, Nironicovi, protože jsem jim dělal beaty. Všechno bylo ale organizováno přes Skoop. Co jsem tady, tak jsem měl hodně šancí se seznámit s nejznámějšími jmény z CZ a SK scény. Ale abych řekl upřímně, Robert Marschall ze Skoopu a já jsme společně vybrali většinu kolaborací. Nějaká jména jsem si na album ale vybral sám. Za tu dobu jsem se do všeho docela dostal, takže již vím o skoro každém důležitém jméně jak tady v Čechách, tak na Slovensku.

HHS: Proč "Blázen, ale šťastný"? Pokud je mi známo, moc česky neumíš. Nebo už trénuješ i své skills, co se týče českého jazyka?
MS: Haha. Naštěstí dostávám doma lekce českého jazyka od mé přítelkyně, ale je pravda, že stále nejsem ve vašem jazyce zběhlý. Potrvá ještě hodně dlouho, než začnu mluvit tak, abych se tu bez problému dorozuměl. Důvod, proč jsme nechali název alba v češtině je jednoduchý; na albu bude většina českých a slovenských artists a album půjde na pulty v České a Slovenské republice. Pro ty, co ale raději užívají anglické verze, můžou používat předklad "Mad, but glad"

HHS: Na kontě máš mimo jiné spoustu remixů pro lidi z české a slovenské scény. Dá se tedy říct, že už máš o naší scéně určitý přehled a přátelské vztahy?
MS: Jak jsem zmiňoval v předchozí odpovědi, dá se říct, že se již vyznám. Určitě je tady pár lidí, se kterými už to není jen o práci, ale již i o přátelství. Je to fajn, když člověk pozná nové lidi v jiné zemi a najde s nimi takovou tu společnou vlnu v komunikaci a ani nezáleží na tom, jaký jazyk používáte.

HHS: Sledoval jsi jaké ohlasy sklidil "Who the fuck is Mad Skill" mixtape? Kdy můžou fanoušci čekat tvůj další set?
MS: Od té doby, co jsem udělal mixtape, tak mi začali chodit zprávy ve stylu: SI ZABIL :) a tak. Hodně lidí mě teď i oslovuje, takže nějaký ohlas v tom vidím. Další mixtape určitě bude; speciální vánoční vydání s Dj Wichem, které vyjde 19.12., kdy bude ve stejný den pořádána i release party v SaSaZu. Po vydání mého alba se chystám vydat další mixtapes, o kterých ale bude řeč, až bude ten správný čas.

HHS: V zářijovém rozhovoru pro HipHopStage jsi nakousl, že tě Young 6ixx oslovil o beat? Rýsuje se tedy nějaký singl v dohlednu? A co spolupráce s Věrou Špinarovou?
MS: Do teď si nejsem jistý, co má Young 6ixx v plánu, ale určitě se můžete těšit na spolupráci Mad Skill & Young 6ixx. Jsme stále v kontaktu, ale od té doby, co jsem v Čechách, tak jde vše pomaleji. Co se týče Věry Špinarové, tak koncept pro track tady je a stále se pracuje na realizaci. Zatím se o tom nechci moc zmiňovat, ale spíše to utajit. Jediné co mohu říct je, že se opravdu těším na spolupráci s touto zpěvačkou. Nejen proto, že je to jedna z nejlepších zpěvaček v České republice, ale také proto, že je to jeden z hostů na mé album, které jsem si vybral sám (když jsem sledoval v televizi oslavu 70. narozenin Karla Gotta :)

HHS: A co je nového u H-16? Od vašeho druhého alba uplynulo spoustu času, máte nějaké novinky pro fanoušky?
Otecko: Tak pracujeme furt, koncerty hrávame pravidelne a teraz za nedlho vlastne 12. Decembra vyjde nový mixtape, ktorý sa bude volať "Antivirus" a budú tam nové tracky, bude tam asi 25 vecí, featuring, exkluziv a ešte nejaké staré bonusy.
Koko Šajs: Aby bolo jasné, že celý rok nespíme; je síce rok od albumu, ale máme pripravený nový materiál, vlastne skoro na celý nový album lenže to bude mixtape a budú tam všeljaké exkluzivitky a aj niektoré známe skladby a niektoré úplne nové a niektoré úplne staré…
Otecko: ..oprášíme staré vykopávky :)
Koko Šajs: Takže ľudia sa majú na čo tešiť, treba si nainštalovať Antivirus 16, určite. Bezpečnosť je provradá ... antivirus :D

HHS: První desku doprovázeli 3 klipy, druhou pouze 1 klip. Žádný další klip k albu se nerýsuje?
Koko: Trochu sme vypustili promo, čo sa týka druhého albumu, lebo sme nemali taký deal ako na prvom, že boli v budgete zahrnuté klipy a všetko a na druhom sme to mali tak ináč spravené. Preto sme robili len jeden klip, nízkorozpočtový, ale teraz natočíme zopár klipov ako náhradu našim fanúšikom ako bolestné, že rok nemali klip od nás, tak teraz urobíme možno dva, tri klipy a jeden točíme práve teraz s Mad Skillom.

HHS: Otecko dal letos volně ke stažení svůj producentský mixtape "Produkcie a remixy", nechystá někdo z Vás naopak svůj rapový sólo debut? Jestli ano, kdo bude oním průkopníkem?
Otecko: Budú sólové projekty hned po mixtape, takže bude sólo i odo mňa i od Koko Najsa, takže budú dve EPčka a potom bude...
Koko: ...koniec :D Chceme eště stihnúť veľa projektov, budú to tieto dve EPčka určite, možno sa aj Cigo pochlapí. Možno z toho budú aj albumy, ale to sa eště uvidí všetko a potom posledný album všetkých dôb roku 2012 vychádza H16 :D

HHS: Grimaso vydal první producentské album na Slovensku, následoval Gebod, chystá se Hajtkovič… Co Abe, zatím nejsou ambice producentského sóla?
Otecko: Abe by mal mať teraz mixtape vonku.
Koko: Presne tak, tak isto vychádza H16, vychádza taká malá rekapitulacia Grimasa, ktorému vyjde album s americkými interpretmi a tak isto vydáva svoj mixtape Abe, neviem či koncom tohto roka alebo začiatkom budúceho, ale určite čo skoro, takže vlastne viac projektov sa chystá naraz s tým, že sme rok vlastne nevydali vlastne nič. Neznamená to, že sme spali, ale pripravovali sme tieto veci a teraz prišla taká vlna trošku - H16
Otecko: Ale Abe pracuje, čekuj Nitru na Klokočinovi
H16: Nitraaaaa!!!!!
Grimaso: Koko za mňa povedal, že mi vychádza album. Volá sa "Let the Beat come True" a budú tam rapperi len z Ameriky a Anglicka. Nejaké Slovensko tam bude ... možno :)

H16: Chceme dodať, aby ľudia určite skontrolovali nový album Mad Skill, ktoré vyjde vo Februári. Je potrebné dať pozor lebo H16 tam má dve bomby, dva silné tracky.
Grimaso: Ešte by som poprosil fanúšikov, aby sa nenechali očkovať a aby sa nenechali taktiež aj očipovat...
Koko:...antivirus treba nainštalovať
Otecko: 12.12 si ho budete moc stiahnuť na svoj počítač.
Koko: Presne tak, robíme to pre vás, lebo vás máme radi, dúfam, že ste na nás nezabudli a budete nás mať radi .... Za to že vás máme radi ;D

HipHopStage děkuje za poskytnutý rozhovor.

C-Walk... by BeEf and Primo+ Rozhovor!!

7. března 2010 v 11:55 Hip-Hop&Rap

BeEf je sedmnáctiletej c-walker, bývalý člen skupiny CL-OWNS. Říká, že c-walkem si vytváří vnitřní pohodu, dodává si sílu a energii. C-walk dělá od září roku 2008.

HHS: Čau, jak je?
B: Čuz, super, mám pro tebe to video.

HHS: Paráda, tak sjedem ten rozhovor.
B: Jasný, jdem na to.

HHS: Proč jsi s tím vůbec začal?
B: Na intru v Český Lípě jsem poznal kámoše, někdo ho zná jako Primo, kterej měl základy c-walku. Ukázal mi pár videí na youtube a řekl mi, že by chtěl umět víc, jestli bych se do toho nepustil s ním. Mě se videa dost líbila, řekl jsem si lákavá nabídka a přistoupil jsem k tomu.

HHS: Tancuješ sám, nebo v nějaký skupině?
B: Tancuju sám za sebe. Ale máme vlastní crew ( Still Hate Walkers )

HHS: Máš za sebou nějaký exhibice nebo soutěže?
B: Přímo soutěže ne, spíš nějaký live battly, nebo vystoupení...

HHS: Máš nějaký úspěchy, nebo teprve sbíráš zkušenosti? Jak levely nebo ty live battly.
B: Stále se snažím se zlepšovat a myslím si, že je pořád co zlepšovat. Úspěchem je pro mě level IG (na CWG).

HHS: Jsou nějaký cíle, kterých by jsi chtěl dosáhnout ohledně c-walku?
B: Určitě bych chtěl dosáhnout XC (Exclusive class) na PMW (Pimpmywalk.com) asi jako každej c-walker. Je to nejvyšší ocenění c-walkera.

HHS: Existuje nějaká hudba, která je podle tebe pro tenhle tanec nejlepší?
B: Podle mě je to hip hop, ale dá se walkovat i na Dance, RnB, House, DnB atd...

HHS: Máš nějakej vzor? V Čechách i zahraničí?
B: Z česka to bude Ctiger, Youngun. Ze zahraničí to bude Blu a Viet.Jr. Nejvíce se mi líbí Ctigera style, jeho wow move, patří mu můj respect.

HHS: Jak bys zhodnotil stav českýho c-walku?
B: Myslím si, že čeští walkeři patří do té lepší skupiny, ale netvrdím tím, že jsou nejlepší.

HHS Jak často děláš nový videjko?
B: Většinou když někdo chce udělat way, tedy c-walk video natočené x c-walkery (př.: c-walk 5 way = video s 5 walkery). Nebo když je potřeba nějaké video na battle.

HHS: Videa si děláš sám?
B: Jedině sám.

HHS: Plánuješ nějakou spolupráci s rapperem, který by ti udělal track a ty do něj tancoval jako klip?
B: Už jsem nad tím přemejšlel a dokonce bych to chtěl v létě zrealizovat.

HHS: Napovíš?
B: Jestli se to povede, chťel bych udělat nějakej malej klip z kámošem. nebude to přesně o c-walk, ale i c-walk v něm bude zahrnut.

HHS: Okey, máš za sebou nějaký živý vystoupení?
B: Vystoupení už za sebou mám. Bylo to minulej i letošní rok na vánočnim vystoupení a když mě kámoška Kelly ukecala abych jí pomohl s vystoupenim v České Lípě.

HHS: Nějaký rady pro začátečníky?
B: Doporučil bych Tutoriali z youtube, podle kterých jsem začínal i já. Pro další rady bych doporučil se zaregistrovat na česko-slovenském forum CWG a asi jen chtít a pořádně trénovat.

HHS: Řídíš se nějakým životním heslem (motto)?
B:

1.Nikdy neztrácej naději
2.Když chceš, tak se neptáš, jestli můžeš
3.Inspiraci hledej v tanci = Tanec je inspirace.

HHS: A jedna otázka pro holky, co se podle rozhovoru zamilovaly. Máš holku?
B: Mám a jen tak se jí nevzdám =P

HHS: Tak to maj fanynky asi smůlu,co?
B: Tak to teda jo. (smích)

HHS: Dík za rozhovor.
B: Nemáš za co. Čau

50 cent v Praze!!

7. března 2010 v 11:46 | *->nOLy<-** |  Novinky z hudby
Praha opět mohla vidět 50 Centa, který vystoupil včera v Tesla Arena v Holešovicích. Byl minulý koncert lepší? Jaká byla show a kdo byl na pódiu? Sleduj stránku http://www.hiphopstage.cz/fotoreporty/50-cent-vystoupil-v-praze-sleduj-fotoreport-z-50-centova-koncertu-v-tesla-arene/ !! Jsou tam všechny fotky z koncertu x)