Vítej na mém blogu

Ostatni

Kouření

17. června 2010 v 12:43 | *->nOLy<-**
Češi a kouření
Ročně na následky kouření zemře 18 tisíc lidí.
8tisíc z nich na nádorová onemocnění (5 tis. z toho tvoří rakovina plic)
7 tisíc na nemoci cév (srdeční infarkt, mozková mrtvice)
2 tisíce zemřou na nemoci dýchacího ústrojí (astma, zápaly plic).
Kuřáci zemřou v průměru o 15 let dříve, než kdyby nekouřili.
Lidé starších 18 let: kouří 26%
nekouří 74%
Lidé ve věku 15 až 18 let: kouří 45%
nekouří 55%
Z toho 80% procent chce přestat. Nejvíce kuřáků v Evropě je v Rusku, Turecku, Albánii, Ukrajině, Bělorusku, Maďarsku, Polsku a Bulharsku. Nejméně kuřáku v Evropě Malta, Švédsko, Island, Finsko, Velká Británie, Slovinsko, Rakousko a Portugalsko.
Protikuřácká atmosféra se promítá nejen do politiky. Scénáristé si začínají dávat pozor, zda postavě dají do ruky cigaretu. Rok platnosti protikuřáckého zákona, který byl označován jako příliš mírný, je přece jen znám. Zákon zakázal kouření ve školách, v kinech a divadlech, sportovních halách a ve státních úřadech. Také na zastávkách městské dopravy, kde si už dnes zapálí opravdu jen málokdo, ačkoliv jsou pod širým nebem. Své určitě dělá i zákaz reklamy. Od 1. ledna příštího roku bude muset tabáková reklama zmizet i z trafik nebo motoristických akcí.
Téměř všichni kuřáci chtějí se svým zlozvykem aspoň čas od času přestat . Jejich pokusy však většinou končí krachem. Jedinečný lék varinicline, který se už půl roku prodává v USA, by jim měl pomoci. Varinicline působí přímo v lidském mozku a zahání chuť na cigaretu. Cigaretu odloží v průměru asi každý třetí pacient.
Důsledky kouření: poškození zdraví, dýchací potíže, rakovina plic, potíže se sexem a orgasmem, rychleji stárne kůže, u žen problémy s otěhotněním a jejich děti mohou být zdravotně či mentálně poškozené (alergické, dyslektické nebo hyperaktivní poškození).

Drogy obecně

27. května 2010 v 14:36 | *->nOLy<-**
Drogy se dají definovat jako omamné látky, které mění stav člověka různými způsoby. Získávají se buď z rostlin nebo chemickou syntézou. Člověk si může vypěstovat návyk buď psychický nebo fyzický a stává se z něho toxikoman. Světová zdravotní organizace definuje pojem toxikoman jako každou oběť fyzické či psychické závislosti (nebo obou těchto závislostí zároveň).
Problém drog je starý jako lidstvo samo. Odkazy na drogy nacházíme ve starém zákoně i starších náboženských textech. Drogy, ať už legální či nelegální, už od počátku věků způsobují lidstvu problémy.

Cigarety

27. května 2010 v 14:18 | *->nOLy<-**
Tak kazdy je na něčem zavislý,že jo?
Někdo na čokoladě,někdo na alkači a někdo na CIGARETACH!!!!

Rozcesník-Ostatní

11. dubna 2010 v 0:09 | *->nOLy<-**
music-hiphoping.blog.cz 
 

Reklama
Reklama